| Tanja Boekhout-Vandepitte |
| Naam | Patrick | |
| Geboortejaar | 15/09/1975 | |
| Beroep | Maatschappelijk Werker | |
| In Nederland sinds | 01/05/2012 | |
| Komt van | Nieuwpoort | |
| Woont nu in | Voorthuizen | |
| Reden | De Liefde |
Nederland is gááf!:
Alles is strak en netjes. De natuur hier in de Veluwe is overweldigend en de mensen hier zijn vriendelijk. De nederlanders zijn super-(a)sociaal en zouden bijna een steen aan het praten krijgen. Het is hier de gewoonte om tegen een wildvreemde 'goede dag' te zeggen.
Nederland is érg!
Als vlaming word je hier telkens gewezen op je taal en word je daarin gecorrigeerd alsof je geen correct nederlands kan praten. Het is soms zo erg dat men jou in het engels gaat aanpraten want ze denken dan dat je geen (hollands)nederlands begrijpt. Ik voel het aan als een belediging. Ik heb vaak het gevoel dat wij beter (hollands)nederlands begrijpen dan zij (vlaams)nederlands. Ik verklaar dit doordat ik in de jaren zeventig en tachtig met de nederlandse tv ben opgegroeid. Als kind keek je ook niet raar op van die andere gebruiken in de nederlandse taal als je naar Sesamstraat of de Fabeltjeskrant zat te kijken.
Ik mis België voor
het spreken van mijn eigen dialect. In Belgiλ is het ook goedkoper om te wonen en te leven. Ik heb ook de indruk dat alles toch nog een beetje beter is geregeld Belgiλ. Hier bestaat erg veel regelneverij. Regeltjes om de regeltjes en dat is best wel een eye-opener'' want ik had van de Nederlanders toch wel beter verwacht.
Recentste diepzinnige gedachte
ontwrigt in een Land dat veel op mijn moederland gelijkt. Zou ik dit ook voelen als ik van West-vlaanderen naar Limburg zou verhuizen?
Meest hilarische NL-ervaring
Ja een nederlandse dame stond voor een slagboom maar ze kwam er niet in. Ik stond met mijn auto met belgische kenteken achter haar. Op wacht tot ik door kon rijden. De dame kwam naar mij toe om te vragen even achteruit te rijden zodat ik zelf onderdoor kon rijden. Alleen ging de dame ervan uit dat ik haar niet zou verstaan omdat ik zo'n raar kenteken bewijs op mijn auto had. Dus sprak ze mij in het Engels aan. Ze schrok toen ik haar gewoon in het nederlands aansprak.
| Tanja Boekhout-Vandepitte |
Powered by Movable Type 2.661

