Christophes weblog
zondag, 29 december 2002
C'est du jazz flamandHeb vandaag een CD'tje gekocht. Greetings from Mercury. Niets Barcelona, niets Amsterdam... c'est du Jazz flamand. Geen woorden, geen zinnen, geen structuur, geen brieven. Twee uur in de trein zitten en je bent in de hoofdstad van Nederland. Dat wil toch niet zeggen dat een antwoord uitblijft omdat de terugweg bergop zou zijn?
Solo
De jazz kalmeert me. Het moddert wat aan, speelt de chaos in harmonie. Het lijkt wel op mijn dagen. De moed zakt me in de schoenen. Tijd om aan de slag te gaan. Nog een paar weken les maar het werk stijgt crescendo. Solo. Ik mijmer en denk aan Hugo Claus. Voor hem heet een uur in de trein zitten 'het blauwe uur'. Zou dubbel blauw oranje geven ? Amsterdam, stuur me je groeten.
Ik speel geen piano, maar als ik aan mijn computer zit, lijkt het wel of ik een solo speel. Je opent een document, hakt er wat op in, rookt de ene sigaret na de andere. Je dooft de sigaret en met het sissende geluid hoor je het komen. Een e-mail. Ik heb het nooit echt gehad voor dergelijke elektronische briefwisseling, maar het moet gezegd, soms kunnen enveloppen er een puntje aan zuigen.
Mercury kom terug! Een klauw naar de afstandsbediening raakt juist de play-toets, de rokende hand brengt de muis naar de e-mail. Hop, je scheurt de overbodige bits en bytes eraf en je leest. Je leest dat ze je aanvraag voor een stageplaats goed ontvangen hebben... ja zeg, waarvoor dienen de postdiensten anders! "Wij proberen u zo snel mogelijk een antwoord te geven betreffende de (on)mogelijkheden van uw verzoek'', ik bedenk dat de hoofdredacteur het even druk heeft. De kwaliteit van Vrij Nederland staat immers op het spel. Alles voor de journalistiek, zo hebben wij dat geleerd.
Met een gevoel van onzekerheid maar ook een beetje trots, lach ik de wereld toe. Vrij Nederland heeft geantwoord, mooi Nederland. Twee blauwe uren voor een fijn gevoel. Het oranje van mijn roze bril, het komt wel goed met Amsterdam. Flauwe Mercury zing het alsjeblieft? Amsterdam - Amsterdam.
Christophe op om 20:40 | Reageer (4)
Amsterdam - Amsterdam |
| Oranje-rie 
Reacties
Go, Stof, go... lang leve zij die de routine proberen te ontwijken en naar het Mekka van de Lage Landen trekken....
Gepost door Gert op woensdag, 15 januari 2003
Goed begonnen Stof, nu nog in A'dam geraken...het is bijna zover! je gaat dat goed doen...de start is er al! succes!
Gepost door Karen op woensdag, 15 januari 2003
Stofke, dat is knap werk hoor. Hoop dat Nederland klaar is voor jouw komst !
Gepost door Val»rie op zaterdag, 18 januari 2003
Stofke, nu dat ge veilig aangekomen bent wachten we vol spanning op een eerste relaas...
Gepost door Gert op dinsdag, 28 januari 2003
Powered by Movable Type 2.661


